+389 2 3178 025
info@lotuls.com.mk
Категории
Производители
Скоро Видени Производи

Акум.пневматска ударна дупчалка 36в без батер и полнац

Шифра: BHR261 Z

Достапност: Нема на залиха
Производител: Makita
Држач за заштитен прав, погоден за SDS-PLUS Дупчење, ударно дупчење или скелење 40-кратно подесување на длето Рачка со амортизер за удари LED работно светло со функцијата за заглавување
SKU: 15895
€614938,50
Овој 3-режимски безжичен ротационен чекан има перформанси на електрична машина од 2кг со 2,5 Џули. 
Перформансите на чекан, длето и ротирачки функции го прават многу разновиден за голем број работни места.
Има избор од 40 различни позиции за заклучување.
Има променлива брзина, LED светилка, електронска кочница и рачка за намалување на вибрациите за контролирано работење.

Се испорачува без батерии или полнач.

Клучни карактеристики: 3 функции 36V SDS Ротација само, чекан со ротација или чукање само 2,5 џулии на ударната енергија
Длетото ротира 360 со 40 различни позиции за да се добие најдобрата работна позиција

Технички карактеристики:

Батерија Волтажа Вид 36V Li-Ion
Енергија на удар 2.5 Џули
Брзина на удар 0 - 4,800bpm
Макс капак Бетон 26мм
Макс Капаче Стакло 13мм
Макс Капа Вуд 32мм

Модел BHR261Z
Тежина 4,5 kg

Индустриски реверс N / A
Само ротација Да
Брзина 0 - 1.200rpm

Ве молиме имајте предвид дека овој алат
не доаѓа со никакви батерии или полначи
Ознаки за производ