+389 2 3178 025
info@lotuls.com.mk
Price Clear All
Min: MKD439
Max: MKD49999
Manufacturers
Број на механички брзини
Потрошувачка, моќност
Број на вртежи во празен од
Височина на црпење
Макс. капачитет на пумпање
Вкупна височина на испумпување
Отвор за усисување
Ниво на вода за усисување
Макс. големината делови
Излезен приклучок
Должина на црево
Макс. проток
Макс. притисок
Должина на сечење
Мотор
Коњски сили
Моќност на мотор
Работен волумен
Резервоар за масло
Брзина на верига
Резервоар за гориво
Чекор на верига
Проред на забец
Растојание помеѓу ножевите
Должина на ножот
Капацитет на кутија за трева
Препорачана површина на косење
Височина на сечење
Тип на мотор
Брзина на движење

Warning

Your query returned an empty result !

Manufacturers

Алати за шумарство и градинарство

View as Grid List
Sort by
Display per page

MTX-RT 280-21 Електричен тример

Електричен тример за трева MTX RT 280-21 Компактен и лесен електричен тример, едноставен за користење и на тешко достапни места, со моќност од 280 W и 2 години ГАРАНЦИЈА !
1.699,00 ден

DCS232T Моторна верижна пила

Компактната и лесната конструкција овозможува одлична контрола и маневрирање на машината 22,2-cm3 мотор, моќен за целосно искористување на 25 cm меч EasyStart со автоматско блокирање на половина гас, главна пумпа и стартер со пружина Пила со низок повратен удар за безбедно работење Идеално за употреба во паркови, зеленило или ниви покрај пат Чекор на верига: 3/8" за верижник на врв од меч, 1/4" за шина со зарез. Најлесната еднорачна верижна пила со тежина од само 2.5 kg Прилагодлива пумпа за масло, се исклучува при работа во празен од
28.999,00 ден

DCS5121-45 Моторна верижна пила

EasyStart: Стартерот со помошна пружина, комбиниран со оптимизирано управување со моторот, го намалува отпорот MPI технологија (Memory-Power-Ignition) за лесно стартување Прекинувач Touch&Stop запира моторот и автоматски се враќа во стартната положба, со што се елиминира поплавување на карбураторот Моќен и еколошки 2-тактен мотор со катализатор Прилагодлива пумпа за масло, се исклучува при работа во празен од Филтер за воздух се отстранува без користење на алат, лесене за чистење Центрифугална склопка со 3 тежини, за добар пренос на моќност на веригата Одржување на филтер за воздух без користење на алат Страничен затегач на верига овозможува лесен пристап
45.999,00 ден

HW102 Перач под висок притисок

Телескопска дршка Пластични пиштол Црево за висок притисок со заштита од виткање и вртлива приклучок на двете страни TSS, далечински управувач за целосно исклучување на чистачот Надворешен впрскувач на детергент Универзален електричен мотор со триплекс пумпа Елоксирана алуминиумска глава на пумпата Клипови од нерѓосувачки челик Брз приклучок за прибор и црево Проѕирен, од надвор монтажен филтер за доводна вода Гумени тркала
9.999,00 ден

PF1010 Потопна пумпа за нечиста вода

Погодна за валкана и калива вода Одлична за одводни води со мала суспензија на цврсти нечистотии Рачките за носење се погодни за транспортирање Двојната заптивка со резервоар за масло обезбедува долг век на моторот. Автоматско исклучување со дотерлив пловен лост. Цврсто пластично куќиште.
11.999,00 ден

MTX-SPW 750 Потопна пумпа за нечиста вода

Потопна пумпа за нечиста вода MTX-SPW 750
3.699,01 ден