+389 2 3178 025
info@lotuls.com.mk
Категории
Производители
Скоро Видени Производи

Акумулаторска ударна дупчалка-одвртувач

Шифра: DHP456SP1F

Достапност: Нема на залиха
Производител: Makita
Вградено LED работно светло со функција на накнадно осветлување Брзостезната глава овозможува лесно поставување и вадење на уметоци, со една рака Најдобро можна ергономска дршка за дупчалка-одвртувач Компактен и лесен 4-полен мотор Металната конструкција на сите запчаници
SKU: 14815
$1,209,945.00

Акумулаторска ударна дупчалка-одвртувач

Вградено LED работно светло со функција на накнадно осветлување
Брзостезната глава овозможува лесно поставување и вадење на уметоци, со една рака
Најдобро можна ергономска дршка за дупчалка-одвртувач
Компактен и лесен 4-полен мотор
Металната конструкција на сите запчаници

Спецификации на производот

Misc

Напон на акумулаторот 18V
Капацитет на акумулатор 4.0Ah
Тип на акумулатор LI-ion
Брзина без опт. /ниска 0 - 400 min-1
Брзина без опт. /висока 0 - 1500 min-1
Удари во минута/ниски 0 - 6000 min-1
Удари во минута/високи 0 - 22.500 min-1
Макс. дупчење - челик 13 mm
Макс. Дупчење -дрво 38 mm
Макс. Дупчење -бетон 13 mm
Избор на вртежен момент 16 + D
Поставување на вртежен момент на спојката 1 - 5 Nm
Најголем вртежен момент/тврд 50 Nm
Најголем вртежен момент/мекан 22 Nm
Број на механички брзини 2
Димензии (Д x Ш x В) 206 x 79 x 251 mm
Тежина EPTA 1.6 Kg