+389 2 3178 025
info@lotuls.com.mk
Категории
Производители
Скоро Видени Производи

Акумулаторска правосмукалка

Шифра: BCL140 Z

Достапност: На залиха
Производител: Makita
3 год. ГАРАНЦИЈА
SKU: 5900
3.999,00 ден

 Одлична усисна моќност

Идеална за чистење во домаќинство и за чистење на возило

Ергономска дршка со практичен прекинувач за вклучување/
исклучување

Куфер, батерии и полнач не се вклучени во цената.

Спецификации на производот

Misc

Напон на акумулаторот 14.4V
Тип на акумулатор LI-ion
Макс. проток 1.200 l/min
Максимално заптивно усисување 3.2 kPa
Капацитет на резервоар 0.65 l
Макс. проток на воздух 1,2 m³/min
Димензии (Д x Ш x В) 458 x 114 x 152 mm
Тежина EPTA 1.2 Kg