+389 2 3178 025
info@lotuls.com.mk
Производители
Скоро Видени Производи

Ротациска брусилка

Шифра: BO5041

Достапност: На залиха
Производител: Makita
Вградена единица за одведување на прашина за приклучување на цевка за прашина или на Макита правосмукалки Големо топчесто лежиште за зголемена издржливост 300° вртлива предна дршка за куќиштето без користење на алат за повеќе брусачки работи Дршката и куќиштето на моторот се ергономски редизајнирани, за да обезбедат максимална удобност и контрола, без оглед каде се држи телото Гумирана мекана дршка, со еластомер кој не се лизга, за поголема контрола и удобност Мотор со висока моќност за тешки апликации Бестепено дотерлива брзина
SKU: 7720
12.999,00 ден

Ексцентрична брусилка

Вградена единица за одведување на прашина за приклучување на цевка за прашина или на Макита правосмукалки
Големо топчесто лежиште за зголемена издржливост
300° вртлива предна дршка за куќиштето без користење на алат за повеќе брусачки работи
Дршката и куќиштето на моторот се ергономски редизајнирани, за да обезбедат максимална удобност и контрола, без оглед каде се држи телото
Гумирана мекана дршка, со еластомер кој не се лизга, за поголема контрола и удобност
Мотор со висока моќност за тешки апликации
Бестепено дотерлива брзина

Спецификации на производот

Misc

Потрошувачка, моќност 300 W
Удари во минута 8.000 - 24.000 min-1
Пречник на ексцентар 2.8 mm
Осцилации во минута 4.000 - 12.000 min-1
Пречник на брусењеØ 123 мм
Пречник на диск Ø 125 mm
Димензии (Д x Ш x В) 218 x 123 x 153 mm
Тежина EPTA 1.4 Kg