+389 2 3178 025
info@lotuls.com.mk
Производители
Скоро Видени Производи

Електропневматска дупчалка-чекан

Шифра: MTX-EHD 1500-32-3

Достапност: На залиха
Производител: Matrix
SKU: 15448
ден 6.999,00
Спецификации на производот

Misc

Потрошувачка, моќност 1.500 W
Број на вртежи во празен од 0 - 850 min-1
Удари во минута 0 - 3.900 min-1
Макс. дупчење - челик 13 mm
Макс. Дупчење -дрво 40 mm
Макс. Дупчење -бетон 32 mm
Тип на стебло за стегање SDS - Plus
Ударна енергија 4.0 J
Тежина EPTA 4.6 Kg