+389 2 3178 025
info@lotuls.com.mk
Производители
Скоро Видени Производи

Електрична екцентрична брусалка

Шифра: BO6030

Достапност: На залиха
Производител: Makita
3 год. ГАРАНЦИЈА
SKU: 1557
20.999,00 ден

Одвоивата предна дршка е погодна за аголно брусење

Дршката и куќиштето на моторот се ергономски редизајнирани, за да обезбедат максимална удобност и контрола, без оглед каде се држи телото

Ергономски дизајниран bгумиран мекан ракофат

Вградена единица за одведување на прашина за приклучување на цевка за прашина или на Макита правосмукалки

Задна дршка со мекан гумиран ракофат, ергономски дизајнирана за удобно ракување.

Електрична сопирачка

Бестепено дотерлива брзина

Спецификации на производот

Misc

Потрошувачка, моќност 310 W
Удари во минута 8.000 - 20.000 min-1
Пречник на ексцентар 3 mm
Осцилации во минута 4.000 - 10.000 min-1
Пречник на брусењеØ 150 mm
Димензии (Д x Ш x В) 309 x 150 x 181 mm
Тежина EPTA 2.4 Kg