+389 2 3178 025
info@lotuls.com.mk
Категории
Производители
Скоро Видени Производи

Акумулаторски ударен одвртувач БЛ мотор 18В/5Ах

Шифра: DTD170RTJ

Достапност: Нема на залиха
Производител: Makita
Ергономски дизајнираната дршка, со гумиран мекан ракофат Поставување на уметок со еден допир, нема потреба од повлекување на ракавец за поставување на уметок Вградено LED работно светло со функции на светење пред вклучување и задоцнување
SKU: 17291
$1,649,945.00

Ергономски дизајнираната дршка, со гумиран мекан ракофат
Поставување на уметок со еден допир, нема потреба од повлекување на ракавец за поставување на уметок
Вградено LED работно светло со функции на светење пред вклучување и задоцнување

Спецификации на производот

Misc

Напон на акумулаторот 18V
Капацитет на акумулатор 5.0Ah
Тип на акумулатор LI-ion
Брзина без опт. /ниска 0 - 1.100min-1 / 0 - 2.100 min-1
Брзина без опт. /висока 0 - 3.200min-1 / 0 - 3.600 min-1
Удари во минута/ниски 0 - 1.100min-1 / 0 - 2.600 min-1
Удари во минута/високи 0 - 3.600min-1 / 0 - 3.800 min-1
Стебло за стегање 1/4 "
Вртежен момент висок 175 Nm
Димензии (Д x Ш x В) 117 x 79 x 236 mm
Тежина EPTA 1.5 Kg