+389 2 3178 025
info@lotuls.com.mk
Категории
Производители
Скоро Видени Производи

Акумулаторска реципрочна пила ; БЛ мотор; 18В

Шифра: DJR187 Z

Достапност: На залиха
Производител: Makita
3 год. ГАРАНЦИЈА Батерии и полнач не се вклучени во цената.
SKU: 17265
€1168438,50

BL мотор без четкички (BLDC) не се одржува зашто нема четкички

Компактен и лесен модел со кој може лесно да се ракува со една рака

Редизајнираниот прифат прави полесна замена на пилите.

Спецификации на производот

Misc

Напон на акумулаторот 18V
Тип на акумулатор LI-ion
Должина на одот 32 mm
Капацитет дрво 255 mm
Капацитет на сечење на кружни цевки 130 mm
Удари во минута/ниски 0 - 2.300 min-1
Удари во минута/високи 0 - 3.000 min-1
Димензии (Д x Ш x В) 439 x 83 x 231 mm
Димензии (Д x Ш x В) 3.7 Kg