+389 2 3178 025
info@lotuls.com.mk
Категории
Производители
Скоро Видени Производи

Акумулаторска ножица за лим

Шифра: BJS130RFE

Достапност: Нема на залиха
Производител: Makita
Акумулаторска ножица за лим 3 год. ГАРАНЦИЈА
SKU: 5881
€1229938,50

Компактаната и лесна конструкција овозвожува одлична контрола и маневрирање на машината.

Ергономски дизајнираната дршка, со гумиран ракофат.

Рачката за забравување спречува случајно стартување

Магацин за складирање на клуч, кој може да се чува на машината, што е погодно за ракувачот.

Спецификации на производот

Misc

Напон на акумулаторот 18V
Капацитет на акумулатор 3.0Ah
Тип на акумулатор LI-ion
Удари во минута 2.800 min-1
Макс. сечење 400 N/mm2 1.8 mm
Макс. сечење 600 N/mm2 1.0 mm
Димензии (Д x Ш x В) 350 x 80 x 193 mm
Тежина EPTA 2.2 Kg
Ознаки за производ