+389 2 3178 025
info@lotuls.com.mk
Categories
Manufacturers
Recently viewed products

Акумулаторска пила за сечење стакло 1600 рпм Ф 85мм 10,8 В

Manufacturer part number: CC301DSME

Availability: In stock
Manufacturer: Makita
3 год. ГАРАНЦИЈА
SKU: 17249
20.999,00 ден

Лесно за држење куќиште на мотор за брусење/сечење со една рака и карактеристична мекана дршка за подобрена удобност на раката

Компактната и лесната конструкција овозможува одлична контрола и маневрирање на машината

Резервоар за снабдување со вода со голем капак за лесно отворање и полнење со вода

Опфат на сечење под наклон од 45°

Магацин за складирање на клуч, кој може да се чува на машината, што е погодно за ракувачот

Ергономското тело, кое лесно се подига со една рака, покриено е со еластомер кој не се лизга, за зголемена удобност на ракувачот

Products specifications

Misc

Напон на акумулаторот 10.8V
Капацитет на акумулатор 3.0Ah
Тип на акумулатор LI-ion
Број на вртежи во празен од 1.600 min-1
Насаден отвор на диск Ø 15 mm
Пречник на диск Ø 85 mm
Мах. сечење на 45° 16.5 mm
Мах. сечење на 90° 25.5 mm
Капацитет на резервоар 0.5 l
Димензии (Д x Ш x В) 313 x 170 x 125 mm
Тежина EPTA 1.8 Kg