+389 2 3178 025
info@lotuls.com.mk
Категории
Производители
Скоро Видени Производи

Акумулаторска аголна брусилка

Шифра: DGA504ZX2

Достапност: Нема на залиха
Производител: Makita
3 год. ГАРАНЦИЈА Батерии и полнач не се вклучени во цената.
SKU: 17615
$714,945.00

Автоматско менување на резна брзина според оптеретување, за оптимално работење

справува со тешки оптеретувања со одлична функција за ладење

Подобрени перформанси на заштита од прашина и водени капки, за употреба на отворено или во неповолни средини

Мерач на состојбата на акумулаторот

Прекинувач на лизгање

Плус 5 парчиња абразивни дискови

Спецификации на производот

Misc

Напон на акумулаторот 18V
Тип на акумулатор LI-ion
Број на вртежи во празен од 8.500 min-1
Пречник на диск Ø 125 mm
Насаден отвор на диск Ø 22,23 mm
Димензии (Д x Ш x В) 362 x 140 x 145 mm
Тежина EPTA 2.3 Kg