+389 2 3178 025
info@lotuls.com.mk
Price Clear All
Min: USD71445
Max: USD3299945
Manufacturers
Потрошувачка, моќност
Големина на насад
Насаден отвор на диск Ø
Пречник на диск Ø
Број на вртежи во празен од
Макс. сечење Al до 200N/mm2
Макс. сечење Fe до 400N/mm2
Макс. сечење Fe до 600N/mm2
Капацитет на сечење челик до 800N/mm 2
Максимален радиус на сечење - внатрешен раб
Максимален радиус на сечење - надворешен раб

Warning

Your query returned an empty result !

Производители

Алати за сечење и брусење

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна

AGM1087 Електрична аголна брусилка

Компактната и лесната конструкција овозможува одлична контрола и маневрирање на машината
$109,945.00

AGM1061S Електрична аголна брусилка

Компактната и лесната конструкција овозможува одлична контрола и маневрирање на машината
$109,945.00

AGM1070P Електрична аголна брусилка

Компактната и лесната конструкција овозможува одлична контрола и маневрирање на машината
$329,945.00

AGM1062S Електрична аголна брусилка

$181,445.00

AGM1074S Електрична аголна брусилка

$274,945.00

GA5030R Електрична аголна брусилка

Анти-рестарт функцијата спречува случајно вклучување и кога машината е вклучена во струја, со вклучен прекинувач. Компактната и лесната конструкција овозможува одлична контрола и маневрирање на машината. Мало куќиште на редуктор за лесно ракување и маневрирање. Прекинувачот е погодно лоциран за лесно ракување со една рака. Ергономски 20 положби на странична дршка во однос на конвенционалните 10 степени за полесно ракување. Траен високо квалитетен мотор со висока отпорност на топлина. Повеќе надежни и издржливи запчаници обезбедуваат двапати или повеќе подолг животен век. Двојна заштита од прашина со 2 лавиринтски заптивни прстени на топчестото лежишта ги штитат запчаниците и моторот од прашина и нечистотија.
$241,945.00